לקריאה בעברית

View in English

Image
 

חברות וחברים יקרים,

במשך שנים המוקד פעל "מתחת לרדאר" בסיוע לאלפי פלסטינים, בלי למשוך תשומת לב ציבורית. התקופה הזאת נגמרה. עכשיו המוקד נמצא תחת מתקפה מכוערת של קבוצות לאומניות בשיתוף עם הממשלה הקיצונית שקמה עלינו.

לפני שבועיים, חברי כנסת מהקואליציה כינסו את "השדולה למאבק באנטישמיות ודה-לגיטימציה" בדרישה לסגור את המוקד, תוך העלאת הכפשות שיקריות וקלושות. השר שיקלי ומספר חברי כנסת שלחו פנייה לשגרירי המדינות המעניקות תמיכה כספית למוקד, וקראו להן להפסיק לנו את המימון. התקפות אלה מזינות את המאבק הרחב יותר נגד קהילת זכויות האדם, במסגרתו אותם חברי כנסת הגישו הצעת חוק להטלת מס בסך 65% על מענקים שנותנות ממשלות זרות לארגוני זכויות האדם בישראל. ההצעה הוקפאה לעת עתה הודות להתנגדות נוקבת מצד בעלות הברית הקרובות ביותר של ישראל. 

כפי שכתבתי לאחרונה במאמר דעה בעיתון הארץ, ארגוני זכויות האדם הם כמו הקנרית במכרה הפחם - הם מעידים על הימצאותו של החמצן החיוני לקיומה של חברה בריאה. הממשלה הנוכחית ושותפיה מהימין הקיצוני פועלים להגביל ארגוני זכויות אדם ובמקביל פועלים לערער את מערכת המשפט של ישראל. שתי חזיתות אלה נועדו לשחוק כל התנגדות לתכלית הרחבה שלהם –  קידום סיפוח ואפרטהייד. 

מי שרוצה למוטט את ארגוני זכויות האדם החליט שהדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא למנוע או לצמצם את המימון שאנו מקבלים ממדינות זרות. אנחנו מודים לממשלות אירופה על התמיכה הנדיבה במוקד, ועל תמיכתן הבלתי מסוייגת בקהילת זכויות האדם נוכח התקפות אלה. (ובאמצע ההתקפה, הרפובליקה הצרפתית העניקה לי עיטור מסדר הכבוד, ניתן לראות את הטקס בקונסוליה כאן)

אך לצד התמיכה מממשלות אירופה, אנו פועלים לגוון את מקורות המימון של המוקד – גם כדי להבטיח יציבות פיננסית וגם כדי להוכיח שאנשים בישראל ובעולם תומכים בעבודתנו.

עבורי הדבר הכי מעודד היא העובדה שבמהלך ההתקפות המכוערות האלה, צוות המוקד המשיך בעבודתו בנחישות וללא היסוס, וסייע לעשרות פלסטינים ומשפחותיהם שפנו אלינו החודש לסיוע, בהם הורים מודאגים שבנם נעצר; חקלאים שנמנעה כניסתם לחלקות שלהם שמעבר לגדר ההפרדה; משפחות ירושלמיות שנאבקות לקבל את ההיתר הדרוש כדי שיוכלו להתגורר יחדיו בביתן מבלי לחשוש שמי מהם יגורש. 

אנחנו זקוקים לתמיכתך כדי להמשיך בעבודה זו. אני מודה לכל מי שכבר תרם כדי לתמוך בעבודתנו.

בברכה,

sig

ג'סיקה מונטל
מנכ"לית המוקד להגנת הפרט

 

 

news_divider.png
 
french_consulate_award_jessie.png

עיטור מסדר הכבוד

טקס בקונסוליה הצרפתית להענקת עיטור מסדר הכבוד לג'סיקה מונטל, מנכ"לית המוקד
 
danny_at_court.png
בג"ץ דוחה את רוב העתירות נגד הרס בתים. לימין זה לא מספיק
מאמר דעה בעיתון הארץ
 
newsletter_giving_hand_heb.jpg תמיכה בפעילותנו
news_divider.png
אנו זקוקים לתמיכתכם כדי להמשיך להעניק סיוע משפטי בחינם לפלסטינים תושבי השטחים הכבושים, וכן לפעול לשינוי מדיניות במטרה להביא שיפור נרחב במצב זכויות האדם בשטחים.
לתרומה  
 
עדיין לא נרשמתם לרשימת הדיוור שלנו? הצטרפו עכשיו
footer image