לחצ/י כאן אם אינך רואה הודעה זו

Click here for English

Image

חברות וחברים יקרים,

סוף שנת 2020 מתקרב בצעדי ענק, והמוקד מנצל את ההזדמנות כדי לסכם את מאמצינו בשנה החולפת לקידום זכויותיהם של פלסטינים תושבי השטחים הכבושים. זו הייתה שנה מאתגרת למדי, עם הגבלות הקורונה, איום הסיפוח של הגדה המערבית, הקפאת התיאום בין הרשות הפלסטינית לישראל, והעוינות הגוברת לעבודתנו.

על אף כל האתגרים, המוקד יכול להתגאות בהישגיו בשנה החולפת:

  • המשכנו להוביל את המאבק נגד מדיניות הריסות הבתים העונשיות של ישראל, תוך הגשת ארבע עתירות לבג"ץ, שהובילו לביטולן של שתי הריסות.
  • דרשנו כי יכובדו זכויותיהם של קטינים פלסטינים במעצר. כתוצאה מפעילותנו המשפטית, קטינים פלסטינים יכולים לקיים קשר טלפוני עם משפחותיהם במהלך משבר הקורונה, עד שיוחזרו הביקורים הסדירים בבתי הכלא. בנוסף, בחודש שעבר פירסמנו דו"ח חדש ועתרנו לבג"ץ בדרישה כי הצבא יחדול ממנהגו לעצור נערים פלסטינים מבתיהם באמצע הלילה.
  • במאות תיקים פרטניים ובאמצעות עתירות עקרוניות, תקפנו את ההגבלות השרירותיות של הצבא על גישתם של חקלאים פלסטינים אל אדמותיהם שמאחורי חומת ההפרדה. בחודש שעבר, במסגרת עתירת המוקד, הודיע הצבא על ביטול המכסה השנתית שהטיל על כניסתם של חקלאים פלסטינים אל אדמותיהם שמאחורי החומה. ובחודש יוני עתרנו לבג"ץ בדרישה כי הצבא יפרק מקטע של החומה שמנתק שלוש קהילות מאדמותיהן החקלאיות.
  • בנוסף לעבודתנו ה"רגילה", הגיב המוקד לצרכים הדחופים שנוצרו בעקבות משבר הקורונה, תוך סיוע לפלסטינים שנתקעו בחו"ל בעקבות סגירת הגבולות הפתאומית; דרישה כי משרד הפנים יאריך היתרי איחוד משפחות בירושלים המזרחית במהלך הסגר הראשון; פניות דחופות לצבא להסרת מחסומים וסגרים פתאומיים שהוטלו על כפרים שלמים ללא התראה מוקדמת; ותוך הפצת מידע חיוני לציבור הפלסטיני בנוגע להגבלות הקורונה והדרכים שבהן ניתן לממש זכויות למרות המציאות המגבילה.

בהזדמנות זו, אני רוצה להודות לכל מי שתמך בנו בשנה החולפת: לא היינו יכולים לעשות כל-כך הרבה בלעדיכם. אם עוד לא תרמתם למוקד השנה, אנא תימכו בנו כדי לאפשר לנו להמשיך ולסייע לאלפי פלסטינים בשנת 2021: תרמו עכשיו ותמכו במאמציו של המוקד להגן על זכויותיהם של פלסטינים תושבי השטחים הכבושים.

בברכת חנוכה שמח לכל החוגגים. אני מאחלת לכולנו ששנת 2021 תהיה שנה טובה ובריאה יותר, ושתביא איתה קצת יותר תקווה,

sig

ג'סיקה מונטל
מנכ"לית המוקד להגנת הפרט

 
   

תמיכה בפעילותנו

אנו זקוקים לתמיכתכם כדי להמשיך להעניק סיוע משפטי בחינם לפלסטינים תושבי השטחים הכבושים, וכן לפעול לשינוי מדיניות במטרה להביא שיפור נרחב במצב זכויות האדם בשטחים.

   

 

לתמיכה במוקד
 
 
 
 

 

הצטרפו לרשימת הדיוור שלנו

 

הרשמה לרשימת הדיוור
 
 
 
 
s