לקריאה בעברית

View in English

Image
 

חברות וחברים יקרים,

בזמן שרבים מאתנו מתכנסים עם משפחתנו החודש לחגוג פסח, פסחא או עיד אל-פיטר, אני חושבת על כל מי שלא יכולים לעשות זאת –

על המשפחות המפוצלות בין רצועת עזה, הגדה המערבית וירושלים, המנועות מלהיפגש בגלל מדיניותה המגבילה של ישראל.

אני חושבת על הפלסטינים שבני ובנות זוגם תקועים בחו"ל ללא אפשרות לחזור אל ביתם המשותף שבגדה המערבית. ישראל מונעת מבני ובנות הזוג של פלסטינים לקבל מעמד חוקי בגדה, גם אם הם חיים שם שנים רבות. אם הם עוזבים את הגדה המערבית, נוהל צבאי חדש מקשה עליהם לחזור לביתם.

אני חושבת על אלפי המשפחות בירושלים המזרחית שאחד מבני הזוג חי בעיר ללא מעמד בשל חוק האזרחות המפלה שמונע איחוד משפחות לפלסטינים.

אני חושבת על חוסר השוויון העמוק בין ישראלים לפלסטינים: בעוד שאני מצפה ממשטרת ישראל להגן על משפחתי מכל אלימות, ראינו פעם אחר פעם שהמשטרה עומדת מנגד ולא מגינה על משפחות פלסטיניות מאלימות של מתנחלים קיצוניים.

המצב יכול לגרום לייאוש. לכן אני שמחה שנפלה בחלקי הזכות להיות חלק מהמוקד, שפעילותו מביאה לשינוי מוחשי ואמיתי בחייהם של אנשים מדי יום: להשיג היתר שמאפשר לאישה לבקר את אמה החולה בעזה; להסיר מניעת יציאה לירדן כך שאדם יוכל לבקר את משפחתו בחו"ל; לאתר נער עצור ולהקל במידת מה את דאגות הוריו; להשיג מעמד לאם ירושלמית, ולהבטיח שלא תגורש מביתה.

עיזרו לנו להביא מעט יותר חירות לכולםתימכו במוקד. הממשלה הזאת ועמותות הימין מאיימות על ארגוני זכויות האדם ובימים אלה ממש מנהלות קמפיין נבזי נגד המוקד. אנו זקוקים לתרומתכם כדי להמשיך לסייע למאות פלסטינים מדי חודש, שזכויותיהם וחירויותיהם הבסיסיות ביותר מופרות.

אני מאחלת לכם חג שמח ואביב של תקווה,

שלכם,

sig

ג'סיקה מונטל
מנכ"לית המוקד להגנת הפרט

 

 

 
 
תמיכה בפעילותנו
אנו זקוקים לתמיכתכם כדי להמשיך להעניק סיוע משפטי בחינם לפלסטינים תושבי השטחים הכבושים, וכן לפעול לשינוי מדיניות במטרה להביא שיפור נרחב במצב זכויות האדם בשטחים.
לתרומה  
 
שתפו:
 
 
   
 
 
 
עדיין לא נרשמתם לרשימת הדיוור שלנו? הצטרפו עכשיו
footer image