לקריאה בעברית

View in English

Image
 

חברות וחברים יקרים,

הפעילות המשפטית והציבורית שלנו נגד הנוהל הדרקוני החדש המגביל את כניסתם של זרים לגדה המערבית ושהייתם בה נשאה פרי. בראשית החודש, הצבא פרסם נוסח מעודכן של הנוהל, ממנו השמיט שתיים מההנחיות היותר מקוממות שהיו בנוסח הקודם: בוטלו המכסות שנקבעו למרצים וסטודנטים מחו"ל שבאים לגדה המערבית, ובוטלה הדרישה לפיה תושב זר היה אמור לדווח בתוך 30 יום על כך שהתחיל לקיים קשר רומנטי עם פלסטיני. סיבה לחגיגות? לא ממש. זה בדיוק כמו בסיפור העממי על הרבי והעז.  

לאחרונה, יצא לי לספר את הסיפור הזה שוב ושוב לדיפלומטים ועיתונאים זרים. הוא מבהיר משהו מהדינמיקה הבסיסית של הכיבוש. הצבא מכריז על מדיניות או נוהל חדשים שמחריפים את הפרת הזכויות של האוכלוסייה הפלסטינית. אנחנו מתגייסים לפעול לביטול השינוי כדי למנוע התדרדרות נוספת – בידיעה שעיקר ההפרות ישאר כשהיה. 

כך גם עם הנוהל החדש. בגירסה החדשה, משרד הביטחון הוציא "עז", אך מהות הנוהל נותרה על כנה: שליטה והתערבות פסולים בחברה הפלסטינית. 

לא נוכל להשלים עם נוהל שמאיים לבודד את החברה האזרחית הפלסטינית ולמנוע מאלפי משפחות בהן אחד מבני הזוג פלסטיני והאחר תושב זר מלחיות יחד בגדה המערבית. מיד לאחר שפורסמה הגרסה החדשה של הנוהל, שלחנו לשר הביטחון מכתב המפרט את כל הפגמים והתיקונים הנחוצים, ואנחנו נערכים לשלב הבא במאבק, הן בבית המשפט והן בזירה הבינלאומית: לאפשר למשפחות פלסטיניות לחיות יחד בגדה; ולאפשר למוסדות פלסטיניים את החופש לקבוע את סדרי העדיפויות שלהם וליהנות משיתופי פעולה בינלאומיים.

אני מאחלת שנה טובה לכל החוגגים, ומודה לכל התומכים בעבודתנו.

בברכה,

sig

ג'סיקה מונטל
מנכ"לית המוקד להגנת הפרט

 

 

 
תמיכה בפעילותנו
אנו זקוקים לתמיכתכם כדי להמשיך להעניק סיוע משפטי בחינם לפלסטינים תושבי השטחים הכבושים, וכן לפעול לשינוי מדיניות במטרה להביא שיפור נרחב במצב זכויות האדם בשטחים.
לתרומה  
 
 
שתפו:
 
 
   
 
 
 
עדיין לא נרשמתם לרשימת הדיוור שלנו? הצטרפו עכשיו
footer image