המוקד להגנת הפרט - המוקד התלונן על התבטאות גסה של הקצין במהלך דיון בוועדת ערר: ראש המינהל האזרחי הבהיר לקצין שהתנהגותו אינה מקובלת
חזרה לעמוד הקודם
03.12.2014

המוקד התלונן על התבטאות גסה של הקצין במהלך דיון בוועדת ערר: ראש המינהל האזרחי הבהיר לקצין שהתנהגותו אינה מקובלת

במהלך מאבקיו בעוולות הכיבוש, עומד המוקד להגנת הפרט בקשר יום יומי עם גורמי צבא ושלטון. בחלק מהמקרים נוקטים נציגי השלטון בגישה חיובית ועניינית, לעתים באטימות ובחוסר נכונות למלא את תפקידם כראוי ובחלק אחר מהמקרים, נתקל המוקד בהתנהגות גסה ומכוערת של נציגים רשמיים של מדינת ישראל ומוסדותיה.

ביום 18.8.2014 השתתף בא כח המוקד בדיון בוועדת ערר, שדנה בהחלטה שלא לתת לפלסטיני היתר כניסה ל"מרחב התפר", שם מצויה חלקת האדמה שלו, אותה הוא רוצה לעבד.

הדיון לא החל במועד, עקב איחורו של יו"ר הוועדה ועם פתיחתו, ביקש בא כח המוקד כי יימסרו לו שמו המלא ודרגתו של היו"ר, רב סרן עמוס זוארץ, שהוצג תחילה בשמו הפרטי בלבד. בתגובה התפרץ זוארץ: "אין לי זמן לשטויות שלך, אני אעיף אותך ואת הלקוח שלך מכאן". למרות בקשתו המפורשת של בא כח המוקד, לא נמצא בפרוטוקול הדיון כל זכר להתבטאותו הגסה והחריגה של היו"ר.

ביום 11.9.2014 פנה המוקד אל ראש המינהל האזרחי בדרישה, להבהיר לרב סרן זוארץ כי התנהגותו אינה מקובלת. המוקד אף ביקש כי יובהר לנציגי היועץ המשפטי לגדה המערבית, כי פרוטוקול דיון שמקיימת רשות מינהלית חייב לשקף במדויק את מהלך הדיון, ובוודאי במקרה שבו אחד הצדדים בדיון מבקש במפורש לציין בפרוטוקול חלק מסוים של הדיון.

ביום 30.11.2014 התקבלה במשרדי המוקד תשובת המינהל האזרחי, לפיה הדברים שייחס המוקד ליו"ר הוועדה אכן נאמרו על ידו. עוד צויין בתגובה, כי ראש המינהל האזרחי הבהיר לזוארץ כי אין מקום להתבטאויות מסוג זה. דרישת המוקד לגבי אופן ניהול הפרוטוקול לא זכתה להתייחסות.

נושאים קשורים